Kotle na tuhá paliva a kondenzační kotle

Nabízíme:

  • zaměření objektu realizace ZDARMA!
  • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací topného systému ZDARMA!
  • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými individuálnimi slevani pro Vás ZDARMA!
  • realizujeme různé druhy topných systémů: kotle, krbová kamna, krbové vložky
  • zajišťujeme záruční a pozáruční servis

Neváhejte a kontaktujte nás.

K instalaci kotlů jsme náležitě proškoleni

Certifikát 1Certifikát 2Certifikát Benekov 1Certifikát Benekov 2Certifikát Benekov 3Servisní průkaz Benekov


Kotle na tuhá paliva ATMOS

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva. Firma exportuje více než 80% své produkce do zahraničí, především do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska atd.

Sortiment zahrnuje kotle na dřevo od 15 do 100 kW, na uhlí a dřevo od 18 do 50 kW, na černé uhlí 25-35 kW, kotle na pelety od 4,5 do 45 ( 60 ) kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety, zemní plyn a ETO ve výkonech od 15 do 35 kW. Výrobky firmy Atmos vzbudily velký zájem mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

Zplynovací kotle na dřevo ATMOS v kombinaci s hořákem na pelety

Nová řada kombi kotlů ATMOS DC18SP(L), DC25SP(L), DC32SP(L) umožňuje ekologické spalování dřeva na principu generátorového zplynování v kombinaci s hořákem na pelety. Kotel sám je konstruován jako těleso se třemi pod sebou posazenými komorami. Vrchní dvě komory slouží ke zplynování dřeva, tak jak to známe u klasických zplynovacích kotlů, které vyrábíme standardně. Třetí, nejspodnější komora je zepředu osazena požadovaným hořákem a vyložena keramikou pro optimální kvalitu spalování. Spalovací systémy jsou od sebe odděleny vodním pláštěm, navzájem se tak příliš neovlivňují, a tím dosahuje kotel vysoké účinnosti při topení jednotlivými palivy. Odvod spalin do komína je řešen jedním výstupním hrdlem, a proto vystačíme s jedním komínem.

Automatické kotle na pelety

    

Kotle na pelety Atmos jsou konstruovány pro dokonalé spalování pelet, tak že do levé či pravé strany kotle, podle potřeby zákazníka, je zabudován hořák na peletky, který si plně automaticky, za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník paliva bývá umístěn vedle kotle, nebo ve vedlejší místnosti a může mít libovolnou velikost (standardně 250, 500 nebo 1000 l). Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

Velkou výhodou našich kotlů na pelety D15P, D20P, D30P je i to, že v případě, že vyjmeme z kotle hořák a nahradíme jej víkem, je možné v nich pro případ nouze topit i dřevem. Díky těmto vlastnostem jsou tyto kotle stejně komfortní co se týče obsluhy a užitných vlastností tak jako topení plynem, propan butanem či LTO. Hlavní předností je ale to, že na rozdíl od zemního plynu či LTO, spalují obnovitelné zdroje energie.

Zplynovací kotle na dřevo

Zplynovací kotle Atmos jsou konstruovány pro spalování dřeva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle, nebo s použitím tlačného ventilátoru, který vhání spalovací vzduch do kotle.

Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 8 až 3 mm. Tvoří je násypka paliva (6 mm) , která je ve spodní části opatřena zplynovací tryskou s podélným otvorem pro průchod spalin a plynů. Dohořívací prostor pod ní je opatřen keramickými tvarovkami pro ideální vyhoření všech spalitelných látek s vysokou účinností při ekologicky šetrném spalování. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.


Automatické kotle na tuhá paliva BENEKOV

Jsme autorizované servisní centrum a prodejce

Každý zákazník má individuální požadavky na řešení svého topného systému. Vývoji všech kotlů BENEKOV proto vždy předchází důsledná analýza trhu, aktuálních požadavků zákazníků a nejnovějších technologických trendů, tak abychom mohli nabídnout řešení kvalitního vytápění co nejširšímu okruhu uživatelů. Naše firma patří v evropském měřítku mezi průkopníky ve vývoji univerzálních automatických kotlů na tuhá paliva.

Automatické kotle na dřevní pelety

Dřevní pelety umožňují pohodlné vytápění domu s relativně nenáročnou obsluhou. Provozní náklady na vytápění peletami jsou mírně nižší než vytápění plynem a zhruba poloviční oproti vytápění elektřinou. Palivo je vhodné zejména pro zákazníky v neplynofikovaných oblastech, kteří nechtějí utrácet za drahou elektřinu a zároveň vyžadují vysokou míru pohodlí.Vhodné jsou kotle BENEKOV řada C p a BENEKOV řada R.

Automatické kotle na uhlí

  

Kotle této řady jsou vhodné pro zákazníky, pro něž je hlavní prioritou maximální úspora času a peněz při provozu otopné soustavy. Účinnost těchto kotlů při spalování uhlí je nejvyšší ze všech výrobků na českém trhu a mají nejnižší elektrický příkon ve svém segmentu. Nadstandardně velký objem popelníku v kombinaci s velkým zásobníkem paliva umožňuje obsluhovat kotel v intervalu jednou za 5 až 14 dní podle intenzity vytápění. Řídící jednotka Siemens umožňuje doplnění kotlů o celou řadu přídavných zařízení, které výrazně zvyšují účinnost celého topného systému a snižují nároky na obsluhu kotle.

Kondenzační kotle

Jednookruhové kondenzační kotle Geminox THRs 

Již čtvrtá generace kondenzačních kotlů s označením THRs (Trés Haut Rendement - velmi vysoká účinnost) s řídící jednotkou Siemens LMS je určena všude tam, kde je dosažení ideální tepelné pohody s minimálními provozními náklady jednoznačnou prioritou.

Vysoce kvalitní konstrukční prvky kotle, jako jsou například patentovaný nerezový hořák, nerezový velkoplošný výměník nebo nerezový zásobník teplé vody doplňuje nejmodernější řídící jednotka Siemens LMS. Vedle standardních spalovacích a bezpečnostních funkcí řídí jeden i více topných okruhů včetně přípravy teplé vody. Základním vybavením automatiky jsou také funkce solárního ohřevu, případná kombinace s alternativními zdroji nebo řízení kaskád. Širokou paletu výkonových variant doplňují dvouokruhová zapojení nebo různé kombinace s ohřevem vody. Nabídka musí pokrývat přání i těch nejnáročnějších zákazníků.

Dvouokruhové kondenzační kotle Geminox THRs DC

Samostatnou kategorií v nabídce vysoce úsporných kondenzačních kotlů Geminox je unikátní model THRs DC. Název THRs je odvozen z francouzského Trés Haut Rendement = velmi vysoká účinnost, ve spojení s nejmodernější řídící jednotkou Siemens LMS. Označení DC znamená Double Circuit = dva okruhy.

Dlouholeté zkušenosti výrobce spojené s důsledným průzkumem trhu a trvalou péčí o zákazníky umožnily vyvinout výrobek, který úspěšně splňuje veškeré požadavky moderního bydlení v rodinném domě:

  • vytápění přímého topného okruhu (obvykle radiátory)
  • vytápění směšovaného topného okruhu (obvykle podlahové vytápění)
  • příprava teplé vody pro 1 – 2 koupelny s možností cirkulace
  • solární systém přípravy teplé vody
  • možnost ohřevu bazénu

Kondenzační kotle Geminox ZEM

Současné ceny plynu posunuly použití kondenzační techniky i do těch aplikací, ve kterých to bylo ještě před nedávnem nemyslitelné. Kondenzační kotle různé technické i kvalitativní úrovně začaly houfně nahrazovat dosluhující klasické nástěnné spotřebiče, které byly instalovány při plošné plynofikaci v 90. letech. Další nově otevřenou oblastí se stala hromadná výstavba.

Pro tyto a jim podobné aplikace je určena řada kondenzačních kotlů střední třídy ZEM. Tyto kotle jsou vynikající alternativou všude tam, kde nelze využít všechny funkce typové řady kondenzačních kotlů SERADENS nebo THRs. 

Kotle ZEM jsou osazeny zjednodušenou variantou řídicí jednotky Siemens LMU34, která je určena pouze pro jeden přímý topný okruh. Použití této jednotky v kombinaci s 3rychlostním oběhovým čerpadlem umožnilo výrazné snížení ceny kotle při zachování všech konstrukčních předností kondenzační techniky Geminox. V řídicí jednotce LMU34 je integrována adaptabilní ekvitermní regulace, která optimalizuje tepelnou pohodu ve vytápěném objektu a výrazně se podílí na vysoké ekonomice provozu kotlů ZEM.